Augusztus 5. kedd, Krisztina
Megmentő szakácsnőnk mindig készen áll

Megmentő szakácsnőnk mindig készen áll

2014. június 26. 09:54 | Wojtyla Ház

A Wojtyla Ház megmentője önkéntes szakácsnőnk Bozó Pálné Kati néni. Amikor és amit csak kérünk elkészít a Wojtyla Családnak. Június 25-én szerdán is így történt. Ahogy már az előbb is említettem, MEGMENTŐNK ezen a héten négyszer fog ebédet főzni. Támogatóink sokszor őt kérik fel: „Csak Kati néni főzheti meg!” - hallhatjuk sokszor a telefonban, vagy épp személyesen, élőszóban. Szakácsnőnket ez a feladat nem terheli meg. Szeret főzni, szereti kiosztani szegényeinknek az ebédet. A központ gondozottjai pedig minden alkalommal visszajönnek a kiadóhoz megköszönni és dicsérni az ebédet. Szerdai menünk székelykáposzta volt.

Részletek
Napi Evangélium: „A mennyek országába nem jut be mindenki, aki azt mondja nekem: Uram!”

Napi Evangélium: „A mennyek országába nem jut be mindenki, aki azt mondja nekem: Uram!”

2014. június 26. 08:25 | Wojtyla Ház

Abban az időben Jézus így fejezte be a hegyi beszédet: „A mennyek országába nem jut be mindenki, aki azt mondja nekem: Uram! Uram! Csak az, aki mennyei Atyám akaratát cselekszi. Azon a napon sokan mondják majd nekem: Uram, Uram! Hát nem a te nevedben prófétáltunk? Nem a te nevedben űztük ki az ördögöket? Nem a te nevedben tettünk annyi csodát? Én akkor kijelentem majd nekik, hogy nem ismertelek soha benneteket. Távozzatok színem elől, ti, gonosztevők! Mert mindaz, aki meghallgatja szavaimat és szerintük cselekszik, ahhoz az okos emberhez hasonlít, aki a házát sziklára építette. Szakadt a zápor, ömlött az ár, süvített a szél, és nekizúdult a háznak, de az nem dőlt össze, mert sziklára épült. Aki viszont hallgatja szavaimat, de nem követi azokat, ahhoz az ostoba emberhez hasonlít, aki a házát homokra építette. Szakadt a zápor, ömlött az ár, süvített a szél, nekizúdult a háznak; az összedőlt, és nagy romhalmaz lett belőle.” Ezzel Jézus befejezte a hegyi beszédet. A népsokaság elragadtatással hallgatta tanítását, mert úgy tanította őket, mint akinek hatalma van, nem pedig úgy, mint az ő írástudóik. Mt 7,21-29

Részletek

Szervezetfejlesztési program a Kiskőrösi Polgármesteri Hivatalban

2014. június 26. 08:22

ÁROP- 1.A.5-2013-2013-0045 azonosítószámú „A Kiskőrösi Polgármesteri Hivatal szervezetfejlesztése”. Kiskőrös Város Önkormányzata „A Kiskőrösi Polgármesteri Hivatal szervezetfejlesztése” című projekt keretében az Európai Unió támogatásával 19.920.683,-Ft támogatási összegből szervezetfejlesztési programot valósít meg a Kiskőrösi Polgármesteri Hivatalban.

Részletek
Kizárólag a kecskeméti Mercedes-Benz Gyárban készül az új CLA Shooting Brake modell

Kizárólag a kecskeméti Mercedes-Benz Gyárban készül az új CLA Shooting Brake modell

2014. június 26. 08:20

Kecskemét - Továbbfolytatódik a kecskeméti Mercedes-Benz Gyár sikertörténete: a Mercedes-Benz az új CLA Shooting Brake kompaktautó modelljét, amely az ötödik a sorban, kizárólag Kecskeméten gyártja, akárcsak a CLA négyajtós kupét. Így a Mercedes-Benz magyarországi telephelyén a B- és CLA-osztályokkal, valamint a CLA Shooting Brake modellel már három személyautó gyártása folyik.

Részletek
2,7 MILLIÁRD FORINTNYI ÉRTÉKET TEREMTETT AZ ITALOS KARTONOK SZELEKTÍV GYŰJTÉSE

2,7 MILLIÁRD FORINTNYI ÉRTÉKET TEREMTETT AZ ITALOS KARTONOK SZELEKTÍV GYŰJTÉSE

2014. június 26. 08:18

Tíz év alatt több mint 2,7 milliárd forint gazdasági érték létrehozásában működött közre az italos kartondobozok szelektív gyűjtése révén az Italos Karton Környezetvédelmi Egyesülés (IKSZ). Az idén tíz éves szervezet azért jött létre, hogy segítse az italos kartondobozok szelektív gyűjtésének és hasznosítási arányának növelését. Napjainkra az Egyesülés munkájának is köszönhetően az egy év alatt hulladékká váló, mintegy 400 millió darab tejes és gyümölcsleves doboz 22%-át gyűjtjük szelektíven, ami a 2004-es 2%-os visszagyűjtés 11-szerese. Az IKSZ 50%-os szelektív visszagyűjtési arányt kíván elérni 2020-ra, mely évente 1,2 milliárd forint megtakarítást eredményezne az országnak jelenlegi árakon.

Részletek

\"TELEPHELYFEJLESZTÉS ÚTJÁN TERMÉKEK ÉRTÉKNÖVELÉSE A KVANTEX KFT-NÉL\"

2014. június 25. 15:30

A Kvantex Ipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. a KMOP-1.5.3/CB-13-2013-0086 azonosítószámú \"Telephelyfejlesztés útján termékek értéknövelése a Kvantex Kft-nél\" című projektje keretében 53 350 206 Ft összegű 33,655408 %-os intenzitású támogatást nyert. A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósult meg.

Részletek